W nocy z soboty na niedzielę strażacy z powiatu raciborskiego w województwie śląskim pojechali do Warszawy.

Do stolicy średnimi samochodami ratowniczo – gaśniczymi Volvo, Mercedes, MAN i Steyr wyjechali druhowie z OSP Brzezie, OSP Krzyżanowice, OSP Markowice i OSP Ruda Kozielska, każda z nich przetransportowała pompę wysokiej wydajności. Pojechał również samochód operacyjny Land Rover Freelander 2 Komendy Powiatowej PSP w Raciborzu z Dowódcą Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej.

Jak dowiedział się serwis Nasz Racibórz, wyjazd jest związany z awarią w oczyszczalni ścieków ‘Czajka’ w Warszawie. Celem jest dowiezienie sprzętu i przeszkolenie na miejscu ludzi do jego obsługi.

We wtorek rano doszło do awarii jednego z kolektorów przesyłających ścieki z części lewobrzeżnej Warszawy do oczyszczalni „Czajka”. Nieczystości skierowano wówczas do drugiego kolektora, który w środę również się zepsuł. Wskutek awarii zarząd Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji podjął decyzję o zrzucie nieczystości do Wisły – do rzeki trafia 3 tys. litrów nieczystości na sekundę.

W tej chwili nad Wisłą wojsko buduje most pontonowy, na którym zostanie zainstalowany rurociąg przesyłający ścieki do oczyszczalni.

Foto. OSP Markowice

o autorze

Redakcja/Łukasz