Firma Moto-Truck wykonała na zamówienie Komendy Wojewódzkiej PSP w Białymstoku średnie samochody ratowniczo – gaśnicze kategorii terenowej do gaszenia pożarów w trudno dostępnym terenie..

Pod zabudowę wykorzystano podwozie Iveco Eurocargo ML 150E32WS 4X4 kategorii trzeciej – terenowej z kabiną brygadową, silnikiem o mocy 320 koni mechanicznych spełniającym normę EURO 6 i sześciobiegową manualną skrzynią biegów. Zabudowa jest wykonana z materiałów odpornych na korozję w układzie skrytek 3+3+1.

Samochód posiada na wyposażeniu zbiornik wody o pojemności 2500 litrów, zbiornik środka pianotwórczego 250 litrów, system piany sprężonej, autopompę dwuzakresową HMT A 24/10-4/40 MT klasy A 16/8-2,5/40, dwie wysokociśnieniowe linie szybkiego natarcia, wyciągarki z przodu i z tyłu pojazdu, dachowe działko wodno-pianowe z możliwością demontażu i montowania na podstawie pozwalającej na używanie go w wersji przenośnej, maszt oświetleniowy i zestaw sanitarny.

Do tego sprzęt: aparaty powietrzne z butla kompozytową, maską i sygnalizatorem bezruchu, zapasowe butle, motopompa pływająca, agregat prądotwórczy, węże tłoczne W-75,52 i 42, węże ssawne, przełączniki, rozdzielacze, smoki ssawne, prądownice, klucze, składany zbiornik wody o pojemności 5000 l, drabina, pilarki, lampa przenośna itp.

W ramach projektu ‘Usprawnienie systemu ratownictwa w transporcie kolejowym – etap I’ postępowanie przetargowe przeprowadziła Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Białymstoku.

Samochody otrzymają Jednostki Ratowniczo – Gaśnicze w Grajewie, Puławach, Ostrzeszowie i Centralnej Szkole PSP w Częstochowie.

Wartość zamówienia to 4 860 960 zł brutto, co daje 1 215 240 zł za jeden samochód.

Foto. Moto Truck 

o autorze

Redakcja/Łukasz