Policjanci z Posterunku Policji w Zabrodziu zatrzymali mężczyznę podejrzanego o podpalenie lasu w miejscowości Podgać.

W nocy z 23 na 24 kwietnia dyżurny wyszkowskiej Policji otrzymał zgłoszenie o palącym się lesie w miejscowości Podgać. Sprawa była bardzo poważna, ponieważ pożar był w pobliżu gospodarstw. Na miejsce natychmiast udali się mundurowi z Zabrodzia. Ze wstępnych ustaleń wynikało, że przyczyną pożaru było podpalenie poszycia lasu i drzewostanu w pięciu miejscach. Ogień objął łącznie 1,5 ha lasu i realnie zagrażał pobliskim mieszkańcom. Na dodatek warunki pogodowe, w tym silny wiatr sprzyjały szybkiemu rozprzestrzenianiu się ognia.

Czynności podjęte przez funkcjonariuszy szybko pozwoliły na wytypowanie potencjalnego sprawcy podpalenia. I tak jeszcze tej samej nocy policjanci zatrzymali 33-letniego mieszkańca powiatu wyszkowskiego.

Mężczyzna usłyszał zarzut sprowadzenia zdarzenia, które zagrażało życiu lub zdrowiu wielu osób, a także mieniu w wielkich rozmiarach, mające postać pożaru. Zatrzymany przyznał się do zarzucanego mu czynu. Na wniosek prokuratora, decyzją sądu „podpalacz” został tymczasowo aresztowany. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

o autorze

Redakcja/Łukasz