Wczoraj około godziny 21.00 służby ratunkowe otrzymały informacje o wypadku drogowym na DW 209 pod miejscowością Borzytuchom (pomorskie, powiat bytowski). Zginęły w nim dwie młode osoby. W trakcie dojazdu do na miejsce doszło do zderzenia dwóch wozów bojowych OSP – dwóch strażaków zostało poważnie rannych.

Według wstępnych ustaleń policji do tragicznego wypadku doszło podczas manewru wyprzedzania. 19 – letni kierujący samochodem osobowym marki volkswagen w trakcie tego manewru stracił panowanie nad pojazdem, uderzył w wyprzedzanego forda w wyniku czego zjechał do rowu i z ogromnym impetem uderzył w drzewo. Na miejscu zginął kierujący vw oraz jego 17 – letni pasażer.

Do drugiego poważnego wypadku doszło podczas dojazdu strażaków na miejsce zdarzenia. Jeden z starszych już wozów bojowych uderzył w tył drugiego. W wyniku zderzenia dwóch strażaków zostało poważnie rannych. Aby uwolnić kierującego druha, ratownicy musieli użyć sprzętu hydraulicznego.

Na miejsce zdarzenia natychmiast udało się kierownictwo KP PSP Bytów, oraz grupa operacyjna KW PSP wraz z zastępcą komendanta wojewódzkiego.

o autorze

Redakcja