Trzy firmy złożyły swoje oferty w przetargu na dostawę samochodów dowodzenia i łączności dla komend Państwowej Straży Pożarnej.

Przedmiotem postępowania jest dostawa sześciu samochodów dowodzenia i łączności tzw. kompanijnych stanowisk dowodzenia na podwoziu z silnikiem o mocy minimum 160 KM, napędem 4×2 i skrzynią biegów automatyczną lub zautomatyzowaną.

Każdy pojazd powinien składać się z dwóch przedziałów:

Przedział A – kabina dwudrzwiowa, jednomodułowa, trzymiejscowa.

Przedział B – zabudowa kontenerowa, wyposażona w dwa siedzące miejsca operatorskie, stół roboczy, skrzynie, szafy, szafki, sprzęt teleinformatyczny, agregat prądotwórczy, trzy maszty antenowe teleskopowe rozkładane pneumatycznie, jeden o wysokości 4 i dwa o wysokości 7 metrów itp.

Na zrealizowanie zamówienia Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach zamierza przeznaczyć 9 mln 600 tysięcy złotych brutto.

W wyznaczonym terminie do zamawiającego wpłynęły trzy oferty:

Arkom PS – 9 402 000 zł,

Szczęśniak PS – 9 328 320 zł,

Wawrzaszek ISS – 10 184 400 zł.

Wszystkie firmy zadeklarowały zrealizowanie zamówienia do 31 października 2019 roku i 48-miesięczną gwarancję.

Samochody trafią do Komend Miejskich i Powiatowych PSP w Świeciu, Białej Podlaskiej, Sieradzu, Łańcucie, Bielsku-Białej i we Wrocławiu.

Zakup jest współfinansowany ze środków unijnych w ramach projektu ‘Usprawnienie systemu ratownictwa na drogach – etap IV’.

Foto. Grzegorz Fortuna

 

 

o autorze

Redakcja/Łukasz
Kontakt: lukasz@remiza.pl