Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej przygotowuje się do wymiany ubrań służbowych, z których korzystają wszyscy funkcjonariusze.

Dla przypomnienia, Komendant Główny PSP powołał zespół w celu opracowania zmian w ubraniu służbowym.

Już teraz wiadomo, że pierwszy pokazowy komplet ubrania służbowego jest praktycznie gotowy, będzie w kolorze piaskowym z czarnymi elementami, buty pozostaną czarne. Jeden komplet zastąpi obecnie wykorzystywane ubranie służbowe i ubranie koszarowe.  

Rezygnujemy z dwóch sortów mundurowych, czyli z ubrania służbowego i z ubrania koszarowego, w całości. Wprowadzamy jeden obowiązujący wszystkich wzór. Od stażysty, który przychodzi do służby pierwszego dnia, do komendanta głównego będziemy wyglądali tak samo. Jedyne różnice to nazwiska i stopnie – powiedział PAP nadbryg. Andrzej Bartkowiak.

W czerwcu związki zawodowe informowały, że w skład ubrania służbowego wejdą następujące elementy: buty służbowe, spodnie, krótkie spodenki, pasek, koszulka t-shirt, koszula z krótkim rękawem, koszula z długim rękawem, bluza, bluza polarowa, kurtka, czapka letnia i czapka zimowa.

Według Komendanta Głównego PSP pierwsze komplety mogą trafić do strażaków na początku przyszłego roku. W 2021 roku planowane jest również zakończenie wymiany ubrań specjalnych, ale to zależy już od budżetu.

o autorze

Redakcja/Łukasz