Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Iławie zatrzymali mężczyznę, który ukradł wóz strażacki z remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Rumienicy.

Dla przypomnienia, w nocy z poniedziałku na wtorek oficer dyżurny iławskiej policji został poinformowany o włamaniu do jednego z domów w gminie Lubawa. Funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce gdzie okazało się, że sprawca po uprzednim wyważeniu okna wszedł do mieszkania. Mężczyzna nic nie ukradł bo został spłoszony przez właścicielkę domu. Policjanci użyli psa tropiącego, który poprowadził funkcjonariuszy w stronę remizy strażackiej.

Okazało się, że tam również doszło do włamania. Przybyły na miejsce strażak ochotnik oświadczył, że skradziono im samochód marki Mercedes. O wszystkim natychmiast zostały poinformowane ościenne jednostki policji. Dzięki czemu samochód w krótkim czasie został odnaleziony w pobliżu miejscowości Lidzbark Welski. Pojazd zakopał się w błocie na jednym z pól, jednak sprawca z kluczykami oddalił się.

Policjanci przeprowadzili czynności, przyjęli zawiadomienie, przesłuchali świadków oraz przeprowadzili oględziny. W trakcie czynności funkcjonariusze ustalili, że sprawcą kradzieży jest 23-letni mieszkaniec powiatu działdowskiego. Mundurowi  zatrzymali mężczyznę i osadzili w policyjnej celi.

W najbliższym czasie usłyszy zarzuty. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Foto. KPP Iława

o autorze

Redakcja/Łukasz