Hania, Łukasz, Oliwka, Oluś, Grzesiek i Bartek to bohaterzy wcześniejszych charytatywnych akcji Nocna Jazda Ratowników. Do tego grona w tym roku dołączy Maja. W tym roku, służby mundurowe oraz mieszkańcy będą zbierać pieniądze na leczenie Mai, która cierpi na Mózgowe Porażenie Dziecięce.

Polski Serwis Pożarniczy Remiza.pl objął wydarzenie patronatem medialnym. 

5-letnia Maja Pawłowska mieszka wraz z rodziną w miejscowości Potok, niedaleko Krosna. Urodziła się jako wcześniak. W wyniku niedotlenienia okołoporodowego choruje na Mózgowe Porażenie Dziecięce. Rozwój Mai wymaga odpowiedniej i długotrwałej rehabilitacji, dzięki której dziewczynka będzie mogła w przyszłości samodzielnie się poruszać.

Rok temu, Maja przeszła poważną operację Selektywnej Rizotomii Grzbietowej w Szczecinie. Była to dla jej rodziny trudna decyzja, ponieważ istniało ryzyko, że dziewczynka jest za słaba, a operacja nie pomoże. W efekcie końcowym, operacja powiodła się, tym samym dając Mai szansę na dalsze leczenie.

Przed Mają oraz jej rodziną jeszcze wiele do przejścia. Do jej rozwoju potrzebna jest odpowiednia opieka medyczna oraz rehabilitacja, a na to z kolei pieniądze.

Właśnie dlatego Nocna Jazda Ratowników 2022, zostanie poświęcona Mai Pawłowskiej. Zapamiętajcie datę: 21 maja w Jedliczu – parking Orlen Południe. W zeszłym roku akcja została zorganizowana dla Bartosza Habila, który cierpi na ogólne obniżenie napięcia mięśniowego ciała. Dzięki zebranym pieniądzom, udało się zakupić specjalistyczny samochód z windą. Pozostałą kwotę przeznaczono na dalsze leczenie chłopca. Serwis Krosno112.pl pisał o tym w artykule Bartosz Habil. Wyjątkowy bohater Nocnej Jazdy Ratowników 2021.Od 2016 roku Nocna Jazda Ratowników pomogła zebrać fundusze dla małej Hani, strażaka Łukasza, Oliwki chorej na mukowiscydozę, Olusia, który potrzebował operacji w USA, dla ratownika medycznego Grzegorza oraz dla Bartosza. Tegoroczna akcja pomoże również Mai.

Dodatkowo zachęcamy, aby przekazać 1% podatku w rozliczeniu rocznym wystarczy wpisać Numer KRS: 0000186434 Cel szczegółowy 1%: MAJA PAWŁOWSKA 677/P lub przelewem na konto bankowe:

Fundacja Pierwsza Pomoc: 38 1050 1562 1000 0090 8160 4788, wpisując w tytule MAJA PAWŁOWSKA

Wydarzenie na Facebooku (kliknij) 

Zapamiętajcie datę: 21 maja w Jedliczu – parking Orlen Południe

Źródło: Krosno112.pl

o autorze

Redakcja/Łukasz
Kontakt: lukasz@remiza.pl