W ubiegłym tygodniu w Krakowie został podpisany list intencyjny w sprawie budowy nowej strażnicy dla Komendy Powiatowej PSP w Wadowicach.

Podpis pod dokumentem potwierdzającym podjęcie wspólnych działań dla utworzenia nowej strażnicy wraz z Jednostką Ratowniczo-Gaśniczą złożyli: wojewoda małopolski Łukasz Kmita, małopolski komendant wojewódzki PSP st. bryg. Piotr Filipek, komendant PSP w Wadowicach st. bryg. Paweł Kwarciak, starosta wadowicki Eugeniusz Kurdas oraz burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński.

Budowa nowej strażnicy dla wadowickich strażaków to konieczność. Stan obecnego budynku pozostawia wiele do życzenia. Brak odpowiednich pomieszczeń umożliwiających strażakom PSP bezpieczne pełnienie służby, nie najlepszy stan techniczny budynków, zbyt mała liczba boksów garażowych dla pojazdów gaśniczych i sprzętu – to tylko kilka z problemów, z którymi muszą borykać się strażacy.

Nowa, a przede wszystkim nowoczesna strażnica jest niezbędna. Cieszę się, że wykonaliśmy kolejny krok w tym kierunku. Po tym, jak w Wadowicach stanęła nowa komenda powiatowej policji, winniśmy zadbać o godne warunki służby dla strażaków. Zapewniam, że samorząd powiatowy zrobi wszystko, co w jego mocy, by tak się stało – podkreśla starosta E. Kurdas.

Foto. MUW

o autorze

Redakcja/Łukasz