Według nieoficjalnych informacji Elżbieta Witek ma zastąpić jutro Joachima Brudzińskiego na stanowisku Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Jak ustaliło RMF FM o wyborze zdecydowała „łagodność i lojalność”. W rządzie pożądane są osoby, które według Jarosława Kaczyńskiego mogą ocieplić wizerunek poszczególnych resortów. Elżbieta Witek ma być jednym z tych polityków. Jak informują źródła rozgłośni, Witek dała „dowód lojalności” po rozstaniu z rządem Beaty Szydło, a sama rekonstrukcja rządu ma „nie wzmacniać” pozycji Mateusza Morawieckiego.

Elżbieta Witek ma 61 lat. Ukończyła studia magisterskie na kierunku historia na Wydziale Filozoficzno-Historycznym Uniwersytetu Wrocławskiego, a studia podyplomowe w zakresie wiedzy o Unii Europejskiej w Instytucie Historycznym Uniwersytetu Wrocławskiego. Pracowała jako nauczycielka i dyrektorka szkół w Jaworze. Od 2005 roku jest posłem Prawa i Sprawiedliwości.

W rządzie Prawa i Sprawiedliwości była ministrem bez teki, szefową gabinetu politycznego premiera i rzecznikiem prasowym Rady Ministrów.

Foto. KPRM

o autorze

Redakcja/Łukasz