Z dniem 1 maja do Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego została włączona Wojskowa Straż Pożarna Batalionu Ochrony Bazy w Redzikowie.

Batalion Ochrony Bazy został sformowany Decyzją Ministra Obrony Narodowej z grudnia 2014 roku w celu realizacji zadań ochronno-obronnych na terenie amerykańskiej bazy przeciwrakietowej w Redzikowie.

W strukturach Batalionu funkcjonuje Wojskowa Straż Pożarna, która na wyposażeniu posiada między innymi średni samochód ratowniczo – gaśniczy Scania i ciężki samochód ratowniczo – gaśniczy Scania.

Jest to istotne wzmocnienie sił i środków stanowiących zabezpieczenie przeciwpożarowe Miasta Słupska i Powiatu Słupskiego. Wojskowi stale utrzymują gotowość bojową dwóch zastępów ratowniczo-gaśniczych. Wielokrotnie potwierdzili swoją dyspozycyjność i skuteczność podczas wielu wspólnych akcji. Liczymy na dalszą współpracę i serdecznie gratulujemy! – przekazał mł. asp. Piotr Basarab z Komendy Miejskiej PSP w Słupsku.

Obecnie w Krajowym Systemie Ratowniczo – Gaśniczym działa 21 jednostek Wojskowej Straży Pożarnej, z czego cztery na terenie województwa pomorskiego.

Foto. Batalion Ochrony Bazy 

 

o autorze

Redakcja/Łukasz
Kontakt: lukasz@remiza.pl