Dzisiaj odbyło się uroczyste przekazanie nowego wozu dla Wojskowej Straży Pożarnej 12 Brygady Zmechanizowanej w Stargardzie.

Nowy nabytek strażaków to średni samochód ratowniczo – gaśniczy Iveco Eurocargo zabudowany przez firmę Moto-Truck. Na wyposażeniu posiada między innymi zbiornik wody o pojemności 2500 litrów, zbiornik środka pianotwórczego o pojemności 10 procent pojemności zbiornika wody, autopompę o wydajności blisko 3000 litrów na minutę przy ciśnieniu 8 bar i 473 l/min przy ciśnieniu 40 bar, linię szybkiego natarcia, maszt oświetleniowy, działko wodno-pianowe i wyciągarkę.

Do tego armatura wodno-pianowa, zestaw ratownictwa medycznego, agregat prądotwórczy, sprzęt łączności, zestaw do usuwania rozlewisk, agregat oddymiający, sprzęt burzący itp.

Dzisiaj do szyku przyjmujemy nowy bojowy wóz strażacki. My, żołnierze ze Szczecina, Stargardu i Choszczna cieszymy się z każdego nowego wozu. Bez straży pożarnej nie moglibyśmy na co dzień wykonywać swoich obowiązków. To oni zabezpieczają nas podczas służby w garnizonie i na poligonie. Ich służba jest równie ważna, jak każdego żołnierza w tej brygadzie. Dziękuję za służbę, gratuluję tego wozu, bo to jest uznanie waszej służby i danie wam nowego narzędzia, na które zasługujecie. Na bój i po zwycięstwo! – powiedział Dowódca 12 Brygady Zmechanizowanej, generał brygady Roman Łytkowski.

Wartość samochodu to 1,3 mln zł.

W jednostce zastąpi 17-letniego Stara, który nazywany jest weteranem nie tylko ze względu na wiek, ale też dlatego, że strażacy wyjeżdżali nim podczas misji w Iraku i Afganistanie.

Identyczny wóz otrzymała Wojskowa Straż Pożarna Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych Orzysz w Bemowie-Piskim.

Foto. Tadeusz Surma/Stargard Nasze Miasto 

o autorze

Redakcja/Łukasz
Kontakt: lukasz@remiza.pl