W niedzielę w Czyżewie w województwie podlaskim odbyło się uroczyste przekazanie nowego wozu strażackiego dla miejscowej jednostki OSP połączone z Gminnymi Obchodami Dnia Strażaka.

W uroczystości udział wzięli między innymi: Zastępca Komendanta Głównego PSP nadbryg. Adam Konieczny z małżonką, Podlaski Komendant Wojewódzki PSP st. bryg. Sebastian Zdanowicz, Burmistrz Czyżewa Anna Bogucka, Senator Jacek Bogucki, Prezes Zarządu Podlaskiego ZOSP RO Andrzej Koc, Komendant Powiatowy PSP w Wysokiem Mazowieckiem bryg. Adam Frankowski, Prezes Zarządu ZOSP RP Bogdan Zieliński oraz samorządowcy i strażacy z gminy Czyżew.

Uroczystości rozpoczęły się od Mszy Świętej w kościele pw. Św. Piotra i Pawła w Czyżewie. Następnie uczestnicy przemaszerowali pod remizę OSP w Czyżewie.

Kulminacyjnym momentem było przekazanie i poświęcenie nowego średniego samochodu ratowniczo – gaśniczego Volvo FL 4×2, który kosztował prawie 838 tysięcy złotych. O samochodzie pisaliśmy tutaj:

Ochotnicy z Czyżewa zyskali nowy samochód [FOTO+WIDEO]

Prezydium Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP zdecydowało o przyznaniu Odznaki Honorowej ‘Podlaski Krzyż Floriański’. Brązową odznakę za szczególne zasługi w realizacji zadań z zakresu ochrony przeciwpożarowej oraz działalności statutowej Związku OSP RP otrzymał Zastępca Komendanta Głównego PSP nadbryg. Adam Konieczny, natomiast złotą odznakę za wieloletnią służbę i pełnienie funkcji Komendanta Gminnego OSP otrzymał Dariusz Sienicki.  

Następnie wręczone zostały decyzje o przyznaniu świadczeń ratowniczych  i pamiątkowe statuetki za pomoc w pozyskaniu nowego wozu strażackiego i poprawę warunków działalności jednostek OSP na terenie gminy.

Ochotnicza Straż Pożarna w Czyżewie działa już 119 lat, w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym funkcjonuje od 1997 roku. Obecnie liczy 65 ochotników, z czego 27 posiada odpowiednie, wymagane przeszkolenie do brania udziału w działaniach ratowniczo – gaśniczych.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

o autorze

Redakcja/Łukasz
Kontakt: lukasz@remiza.pl