W Suplemencie do Dziennika Urzędowego Unii Europejskiej została opublikowana informacja o podpisaniu umów na dostawę nowych samochodów ratowniczo – gaśniczych dla Ochotniczych Straży Pożarnych z województwa wielkopolskiego.

Oddział Wojewódzki Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP Województwa Wielkopolskiego przeprowadził postępowanie przetargowe na dostawę 35 lekkich samochodów ratowniczo – gaśniczych. Zamówienie zostało podzielone na dwie części.

Część A polega na dostawie 30 lekkich samochodów ratowniczo – gaśniczych na podwoziu z napędem 4×2, kabiną w układzie miejsc 1+1+3 i zabudową kontenerową. Każdy samochód powinien być wyposażony w zbiornik wody o pojemności minimum 200 litrów, zbiornik środka pianotwórczego 20 litrów, wysokociśnieniowy agregat wodno-pianowy o wydajności 50 litrów na minutę przy ciśnieniu 40 bar, linię szybkiego natarcia i maszt oświetleniowy.

Część B polega na dostawie pięciu lekkich samochodów ratowniczo – gaśniczych 4×2 i zabudową kontenerową. Masa gotowego do akcji samochodu nie może przekroczyć 7500 kg. Wymagany jest zbiornik wody o pojemności 1000 litrów, zbiornik środka pianotwórczego 100 litrów, autopompa niskociśnieniowa jednozakresowa o wydajności 1200 litrów na minutę, linię szybkiego natarcia, wyciągarka i maszt oświetleniowy.

W części A Wielkopolski Oddział ZOSP RP podpisał umowę z firmą Iuvo Cars o wartości 5 686 290 zł brutto, co daje 189 543 zł za jeden samochód, natomiast w części B umowę zawarto z firmą Szybicki Sprzęt i Zabudowy Pojazdów Specjalistycznych, jej wartość to 2 493 885,80 zł brutto, czyli 498 777 zł za jeden samochód.

Odbiorcy

Samochody z części A trafią do OSP w Jankowie Zaleśnym, OSP w Niniewie, OSP w Strzydzewie, OSP w Strzyżewie Smykowym, OSP w Patrzykowie, w Glinach, OSP w Mrowinie, OSP w Korabiu, OSP w Słuszkowie, OSP w Brannie, OSP w Śmiardowie Krajeńskim, OSP w Szołdrach, OSP w Pniewie, OSP w Wojciechowie, OSP w Żelazkowie, OSP w Stefanowie, o OSP w Śniatach, OSP w Parzęczewie, OSP w Bogufałowie, OSP w Muchach, OSP w Cisewie, OSP w Nietążkowie, OSP w Kluczewie, OSP w Trzemżalu, OSP w Danowcu, OSP w Marianowie, OSP w Niemczynie, OSP w Batorowie, OSP w Bogusławiu – Bogusławicach, OSP w Łaszczynie.

Z części B samochody otrzymają: OSP w Wierzbinku, OSP w Czekanowie, OSP w Kruczu, OSP w Bojanowie i OSP w Obrzycku.

Ostateczny termin wykonania zamówienia został określony na dzień 30 października br.

Foto. peugeot

o autorze

Redakcja/Łukasz