Opolska Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej prowadzi przetarg na dostawę samochodów ratowniczo – gaśniczych dla jednostek PSP w całym kraju.

Przedmiotem postępowania jest dostawa czternastu średnich samochodów ratowniczo – gaśniczych z funkcją cięcia.

Zamawiający wymaga podwozia z napędem 4×4, automatyczną lub zautomatyzowaną skrzynią biegów, silnikiem o mocy min. 220 kW, wyciągarką i kabiną brygadową. Zabudowa wykonana z materiałów odpornych na korozję i wyposażona w zbiornik wody o pojemności 2500 – 3000 litrów, zbiornik środka pianotwórczego, autopompę typu A16/8, linię szybkiego natarcia i maszt oświetleniowy.

Wraz z samochodem należy dostarczyć sprzęt OUO, armaturę wodno-pianową, zestaw hydraulicznych narzędzi ratowniczych (rozpieracz, nożyce, agregat zasilający, zestaw węży), sprzęt burzący, pilarki, drabiny, wentylator oddymiający, agregat prądotwórczy, kamerę termowizyjną, sprzęt do oświetlenia i oznakowania miejsca akcji, zestaw ratownictwa medycznego, przenośny zestaw oświetleniowy, sprzęt pomiarowy itp.

Na każdym samochodzie ma znaleźć się  system gasząco-tnący o ciśnieniu roboczym w zakresie 280-300 bar, składający się z pompy wodnej, tłokowej o wydajności min. 56 l/min, lancy wysokociśnieniowej, zwijadła elektrycznego i zbiornika na ścierniwo o pojemności min. 10 litrów. Urządzenie ma być sterowane za pomocą lancy i panelu znajdującego się w przedziale autopompy.

Odbiorcy

Samochody mają trafić do Komend Powiatowych i Miejskich w Kłodzku, Oleśnicy, Wałbrzychu, Pabianicach, Piotrkowie Trybunalskim, Opolu, Białymstoku, Kolnie, Łomży, Zambrowie, Bielsku-Białej, Gliwicach i Tychach.

Zamówienie powinno zostać zrealizowane do końca maja 2023 roku.

Foto. Krakow112.pl 

o autorze

Redakcja/Łukasz
Kontakt: lukasz@remiza.pl