Dzisiaj w nocy dyżurny Stanowiska Kierowania KP PSP w Koluszkach otrzymał zgłoszenie o wybuch gazu w budynku przy ulicy Kazimierza Wielkiego w miejscowości Tuszyn Las.

Po dojechaniu na miejsce pierwszych zastępów okazało się, że w wyniku wybuchu gazu częściowo zawalił się budynek jednorodzinny.

Wyjechaliśmy do zdarzenia dwoma zastępami i po paru minutach byliśmy już na miejscu zdarzenia. Widok jaki zastaliśmy był przerażający. Po przeprowadzeniu rozpoznania i dzięki informacjom naszego druha, który mieszka po sąsiedzku i jako pierwszy zaczął udzielać pomocy oraz od osób, które mieszkały w budynku dowiedzieliśmy się, że  pod gruzami była uwięziona 90-letnia kobieta– relacjonują strażacy z OSP Tuszyn-Las.

Po blisko godzinnej akcji ratunkowej strażakom udało się wydobyć spod gruzów kobietę. Z obrażeniami nóg trafiła do szpitala.

Następnie gruzowisko zostało sprawdzone przez SGPR ‘ŁÓDŹ’ i OSP GRS Łódź-Jędrzejów aby upewnić się czy pod gruzami nie było innych osób poszkodowanych. Po zakończeniu działań, strażacy pomogli rodzinie w wyniesieniu z budynku rzeczy osobiste.

W akcji udział brały zastępy z JRG Koluszki, JRG 6 i 7 Łódź, OSP Tuszyn-Las oraz Specjalistyczna Grupa Poszukiwawczo- Ratownicze ‘Łódź’ i OSP Grupa Ratownictwa Specjalistycznego Łódź – Jędrzejów.

Foto. OSP Tuszyn-Las

o autorze

Redakcja/Łukasz