Tragiczny wypadek autokaru na krajowej ‘trójce’ w powiecie polkowickim. Zginęła jedna osoba.

Zdarzenie miało miejsce przed godziną 21 na drodze krajowej nr 3 w okolicy miejscowości Kaźmierzów. Autokarem podróżowały osoby niepełnosprawne z okolic Międzyrzecza i Pszczewa, które wracały z jarmarku bożonarodzeniowego we Wrocławiu. W sumie 51 osób –  dwóch kierowców i 49 pasażerów.

Bilans wypadku to jedna ofiara śmiertelna, 24 osoby ranne, które zostały przetransportowane do szpitali w Legnicy, Głogowie, Lubinie, Nowej Soli i Lesznie. Stan pięciu osób określono jako ciężki.

Lekko ranni trafili do Centrum Usług Zdrowotnych w Polkowicach, większość z nich została zabrana do domów przez rodziny.

W akcję ratowniczą trwającą blisko siedem godzin zaangażowano 28 zastępów straży pożarnej, dziesięć Zespołów Ratownictwa Medycznego i kilkunastu policjantów.

Przybyli na miejsce policjanci wstępnie ustalili, że 69-letni kierowca autokaru z nieznanych przyczyny zjechał na prawe pobocze, co ostatecznie doprowadziło do przewrócenia się pojazdu na bok – poinformował nadkom. Krzysztof Zaporowski z polkowickiej policji.

Ruch w miejscu wypadku został przywrócony o 4 nad ranem.

Foto. polkowice.eu, KWP Wrocław

o autorze

Redakcja/Łukasz