Od pewnego czasu na wyposażeniu Lotniskowej Straży Pożarnej Lotniska Chopina znajduje się samochód, który wcześniej wykorzystywali strażacy z Radomia.

Lotnisko Radom – Sadków zostało zamknięte dla samolotów cywilnych z dniem 1 stycznia 2019 roku. Taka decyzja została podjęta, ponieważ Przedsiębiorstwo Państwowe ‘Porty Lotnicze’, które w ubiegłym roku przejęło kontrolę nad lotniskiem planuje całkowitą rozbudowę portu.

Radomskie lotnisko, kiedy działało ‘normalnie’ utrzymywało piątą kategorię ochrony przeciwpożarową z możliwością podniesienia do siódmej. Lotniskowa Straż Pożarna wyposażona była w trzy samochody, teraz jeden z nich znajduj się na Lotnisku Chopina w Warszawie.

Mowa o ciężkim samochodzie ratowniczo – gaśniczym Pantera 6×6. Jest wyposażony m.in. w zbiornik wody o pojemności 12 500 litrów, zbiornik środka pianotwórczego 1500 litrów, agregat proszkowy 500 kg i dwa działka: dachowe o wydajności 6000 l/min i zderzakowe o wydajności 1500 l/min. Od zera do 80 kilometrów na godzinę rozpędza się w 32 sekundy. Otrzymał numer ‘6’.

o autorze

Redakcja/Łukasz
Kontakt: lukasz@remiza.pl