W piątek wieczorem, 28 czerwca, w Licheniu Starym rozpoczęły się XIII Mistrzostwa Polski Strażaków Ochotników w Ratownictwie Wodnym i Powodziowym. Za nami pierwszy dzień rywalizacji.

Mistrzostwa rozpoczęła tradycyjna parada samochodów ratowniczo-gaśniczych i specjalnych z łodziami, która przejechała ulicami Lichenia i okolicznych miejscowości. Następnie nad malowniczym Jeziorem Licheńskim rozegrana została pierwsza konkurencja, która polegała na budowie wału przeciwpowodziowego z 21 worków przy sztucznym oświetleniu z wykorzystaniem agregatu i najaśnicy.

W tej konkurencji najlepsza okazała się drużyna OSP Kaniów z województwa śląskiego, na drugim miejscu znalazła się OSP Krzywiń w województwa wielkopolskiego, a na trzecim OSP Bratian z województwa warmińsko-mazurskiego.

Dzisiaj od rana 29 drużyn, w tym pięć kobiecych rywalizuje w konkurencjach: rzuty ratownicze kołem i rzutką ratunkową, podejmowanie zagrożonego przez powódź przy użyciu łodzi motorowej, wyścig łodzi wiosłowych, holowanie łodzi wiosłowej łodzią motorową wraz z manewrowaniem i konkurencji specjalnej Waterfighters, która stanowi niespodziankę Organizatora, czyli Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP i jest opracowana przez Partnera Strategicznego – Aries Power Equipment Sp. z o.o. Generalnego Przedstawiciela Honda Power Equipment i Honda Marine w Polsce.

W ubiegłym roku najwyższe laury zdobyła drużyna OSP Licheń Stary I, pokonując OSP Opoczno i OSP Licheń Stary II. Wśród zespołów kobiecych na najwyższym stopniu podium stanęły druhny z OSP Licheń Stary „Maliny”.

o autorze

Redakcja