W ostatni dzień czerwca Mazowiecki Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej dokonał zmiany na stanowisku Komendanta Powiatowego PSP w Legionowie.

Komendant Wojewódzki PSP bryg. Jarosław Nowosielski odwołał wczoraj ze stanowiska Komendanta st. bryg. Mieczysława Klimczaka, który po ponad 30 latach służby w Państwowej Straży Pożarnej odszedł na emeryturę. Szefem legionowskiej straży pożarnej był od 2013 roku, do jego największych sukcesów bez wątpienia należy przeprowadzenie od początku do końca budowy nowej strażnicy.

Nowym komendantem – na razie jako pełniący obowiązki – został st. bryg. Radosław Parapura, dotychczasowy Komendant Powiatowy PSP w Nowym Dworze Mazowieckim.

Radosław Parapura w latach 1996 – 2019 pełnił służbę w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie. Zajmował kolejno stanowiska: dowódcy sekcji JRG 3, Oficera a następnie Zastępcy Naczelnika Wydziału Operacyjno-Szkoleniowego, Dowódcy JRG 9 i Dowódcy JRG 1. Komendą w Nowym Dworze Mazowieckim kierował od 1 listopada 2019 r.

Foto. KW PSP Warszawa 

o autorze

Redakcja/Łukasz