Kilka dni temu druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Pelplinie w województwie pomorskim odebrali swój podnośnik, który przeszedł modernizację.

W ramach zamówienia podwozie Star 266 przeszło modernizację i remont główny do wersji 266M, prace polegały między innymi na demontażu, weryfikacji i montażu wszystkich zespołów i podzespołów podwozia oraz usunięciu ognisk korozji. Natomiast podnośnik PM18P produkcji firmy Bumar Koszalin został zdemontowany i tak jak podwozie przeszedł kompleksową weryfikację, część elementów została poddana regeneracji lub wymieniono je na nowe.

Koszt całego przedsięwzięcia wyniósł 307 500,00 zł, z czego 300 tys zł. pokrył samorząd Gminy Pelplin oraz 7,5 tys zł jednostka OSP Pelplin.

To bardzo długo wyczekiwana i niejednokrotnie przesuwana inwestycja, bez realizacji której dalsze zapewnienie bezpieczeństwa dla naszych mieszkańców byłoby bardzo trudne. Mimo trudnej sytuacji kryzysowej, udało się zabezpieczyć środki budżetowe i zmodernizować, a właściwie to pozyskać prawie kompletnie nowy podnośnik.  Mam nadzieję że sprzęt będzie długie lata wspomagał w działaniu naszych ochotników z OSP. Sprzęt ten pozwoli efektywnie i sprawnie przeprowadzać liczne akcje ratowniczo-gaśnicze, ratując tym samym wiele ludzkich istnień. Każdy z nas bowiem wie, że największą wartością jest zdrowie i życie drugiego człowieka – powiedział Mirosław Chyła, Burmistrz Miasta i Gminy Pelplin.

Foto. FB/UMiG Pelplin 

o autorze

Redakcja/Łukasz