Ochotnicza Straż Pożarna z Mikstatu w województwie wielkopolskim od kilku dni posiada na wyposażeniu zmodernizowanego Stara 266.

Modernizacja Stara została przeprowadzona w dwóch etapach. W ramach pierwszego etapu firma Motodemont wykonała w ubiegłym roku modernizację podwozia, polegała ona na oczyszczeniu, naprawie i regeneracji elementów ramy, zawieszenia, układu napędowego i hamulcowego oraz na montażu nowych instalacji. Star zyskał również silnik MANa po naprawie bieżącej, skrzynie biegów po naprawie głównej, wyciągarkę i kabinę brygadową MAN L2000.

Drugi etap został zrealizowany w tym roku. Firma Bonex wykonała i zamontowała na podwoziu zabudowę z profili ze stali nierdzewnej wyposażoną m.in. w zbiornik wody o pojemności 2500 litrów, zbiornik środka pianotwórczego 250 litrów i autopompę jednozakresową o wydajności 3000 l/min. Dodatkowo zamontowano działko zderzakowe (możliwy montaż na dachu zabudowy), orurowanie ochronne na kabinie i sygnalizację świetlno-dźwiękową.  

Opublikowany przez Zakład Wielobranżowy "bonex" Mirosław Nowowiejski Sobota, 5 września 2020

Całkowita wartość przeprowadzonej modernizacji to blisko 470 tysięcy złotych, z czego etap pierwszy kosztował nieco ponad 203 tys. zł, a drugi 267 tys. zł.

Foto. OSP Mikstat, Bonex

o autorze

Redakcja/Łukasz
Kontakt: lukasz@remiza.pl