Fiaskiem zakończyła się akcja Związku OSP RP polegająca na wysyłaniu do senatorów poprawek do tegorocznego budżetu państwa.

Kilka dni temu na facebookowym profilu Związku Ochotniczych Straży Pożarnych pojawił się wpis, w którym Związek zachęca druhów do wysyłania zgłoszeń do swoich senatorów aby wnieśli poprawki do budżetu państwa na 2018 roku. Wcześniej Sejm przyjął budżet z poprawkami posłów Prawa i Sprawiedliwości dzięki którym z rezerwy celowej do konkretnych jednostek trafią pieniądze na zakup samochodów ratowniczo – gaśniczych i sprzętu. Więcej o tym pisaliśmy tutaj.

W środę podczas debaty senatorowie zgłosili kilkadziesiąt poprawek do budżetu. Poprawki o pieniądze dla konkretnych jednostek OSP zgłosiło kilku senatorów Platformy Obywatelskiej.

Wieczorem odbyło się posiedzenie senackiej komisji budżetu i finansów publicznych. Komisja w ciągu minuty zagłosowała, że przyjmie ustawę budżetową bez zgłoszonych poprawek. Za głosowało czterech senatorów, dwóch było przeciw, nikt się nie wstrzymał.

Senat planuje przegłosować budżet na trwającym posiedzeniu – do piątku. Następnie ustawa trafi na biurko Prezydenta.

Foto. Senat RP

o autorze

Redakcja/Łukasz