Lubelska Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej ogłosiła postępowanie przetargowe na dostawę samochodów ratownictwa chemicznego.

Przedmiotem postępowania jest dostawa pięciu samochodów ratownictwa chemicznego na podwoziu kategorii miejskiej z napędem 4×2, silnikiem o mocy minimum 250 kW, automatyczną skrzynią biegów i dwudrzwiową, jednomodułową i dwuosobową kabiną.

Wymagana jest zabudowa wykonana z materiałów odpornych na korozję np. stal nierdzewna, aluminium i materiały kompozytowych. Po prawej i lewej stronie skrytki zamykane żaluzjami, z tyłu dwuczęściowa klapa.

Każdy samochód będzie wyposażony w sprzęt, który został podzielony na grupy: wyposażenie indywidualne i środki ochrony indywidualnej; pompy do ratownictwa chemicznego; armatura i osprzęt do pomp; narzędzia ratownicze, pomocnicze i osprzęt dla straży pożarnej; podręczny sprzęt gaśniczy; sorbenty i neutralizatory; sprzęt oświetleniowy, sygnalizacyjny i łączności; sprzęt ratownictwa medycznego i osprzęt pomocniczy. Do tego maszt oświetleniowy i generator prądu 3×230/400V/50Hz, o mocy znamionowej min. 20 KVA napędzany poprzez przystawkę z silnika pojazdu.

Sygnalizacja świetlno-dźwiękowa powinna składać się z belki sygnalizacyjnej, jednej lampy z tyłu, dwóch lamp z przodu pojazdu, sygnału ‘AIR-HORN’, urządzenia dźwiękowego i wzmacniacza o mocy 200 W.

Samochody do marca 2020 roku trafią do Komend Powiatowych i Miejskich PSP w Nowym Targu, Nowym Sączu, Białej Podlaskiej, Zamościu i Ostrołęce. Wartość zamówienia to około 10 milionów złotych.

Zakup jest współfinansowany ze środków unijnych w ramach projektu ‘Usprawnienie systemu ratownictwa na drogach – etap IV’.

o autorze

Redakcja/Łukasz