3 Regionalna Baza Logistyczna rozstrzygnęła dwie z trzech części przetargu na dostawę w latach 2021-2022 samochodów ratowniczo – gaśniczych dla jednostek Wojskowej Straży Pożarnej.

O wymaganiach jakie musiały spełnić wozy pisaliśmy tutaj:

Wojsko kupuje samochody ratowniczo – gaśnicze

Komisja przetargowa zdecydowała, że cztery średnie samochody ratowniczo – gaśnicze dostarczy firma Moto-Truck, która wykonanie zamówienia wyceniła na 5 225 040 zł.

Z kolei cztery ciężkie samochody ratowniczo – gaśnicze wykona i dostarczy firma Wawrzaszek ISS. Wartość zamówienia to 6 670 880,40 zł

Do rozstrzygnięcia pozostała część dotycząca dostawy dwóch ciężkich lotniskowych samochodów ratowniczo – gaśniczych. Oferty złożyły dwie firmy: Szczęśniak Pojazdy Specjalne – 3 687 540 zł i Wawrzaszek ISS – 3 808 744,20 zł.

Zamawiający przewiduje możliwość skorzystanie z prawa opcji, zakłada one dokupienie po dwa średnie i ciężkie samochody ratowniczo – gaśnicze i jednego ciężkiego lotniskowego samochodu ratowniczo – gaśniczego.

Odbiorcy

W 2021 roku średnie samochody ratowniczo – gaśnicze trafią do Wojskowych Straży Pożarnych Ośrodka Szkolenia Poligonowego WL Orzysz w Bemowie-Piskim i 12 Brygady Zmechanizowanej w Stargardzie, dwa ciężkie samochody ratowniczo – gaśnicze do 1 Bazy Lotnictwa Transportowego w Warszawie i 42 Bazy Lotnictwa Szkolnego w Radomiu, a ciężki lotniskowy samochód ratowniczo – gaśniczy otrzyma jednostka z Ośrodka Szkolenia Poligonowego WL Żagań.

W 2022 roku średni samochody otrzymają jednostki WSP z 20 Brygady Zmechanizowanej w Morągu i Ośrodku Szkolenia Poligonowego WL w Nowej Dębie, ciężkie samochody 22 Baza Lotnictwa Taktycznego w Malborku i 41 Baza Lotnictwa Szkolnego w Dęblinie, ciężki lotniskowy samochód Centrum Szkolenia WL Drawsko.

Foto. MT

o autorze

Redakcja/Łukasz
Kontakt: lukasz@remiza.pl